O NÁS

Janka Kozáková & MUKATADO

Kapela Mukatado vznikla v roku 2001. Počas svojej niekoľkoročnej existencie kapela odohrala stovky vystúpení na hudobných festivaloch a rôznych kultúrnych podujatiach. Taktiež odohrala množstvo klubových vystúpení.
V roku 2009 sa kapela zúčastnila autorskej hudobnej súťaže Eurovision Song Contest 2009, kde bola mimoriadne úspešná, zaujala skladbou „Ja sa mám“ a v súťaži sa umiestnila na druhom mieste.

Stala sa tak prvým náhradníkom za interpreta, ktorý reprezentoval Slovenskú republiku na medzinárodnej Eurovízii v Moskve.

Po úspechu v Eurovision Song Contest 2009 podpísala kapela exkluzívnu zmluvu s vydavateľstvom SONY MUSIC a 15. júna 2009 vydala debutové CD – Vo výšinách.
Krstnými rodičmi albumu Vo výšinách boli excelentní hudobníci z Českej republiky – speváčka LENKA DUSILOVÁ a spevák a bubeník David Koller, krst moderoval Martin „Pyco“ Rausch.


V októbri 2009 Mukatado absolvovali najväčšie turné Richarda Müllera, ako jeho predkapela vystúpila v 16 – tich mestách v Čechách a na Slovensku.

Začiatkom roka 2010 dokonca sk. MUKATADO dostala ponuku na zloženie titulnej skladby k seriálu TV JOJ – Prvé oddelenie. S producentom Martinom Hudákom sa o hudobnú zložku spomínanej pesničky postarali speváčka Janka Kozáková a gitarista Peter Dobrík, text napísal opäť Martin Pyco Rausch.

Skupina MUKATADO má na konte štyri úspešné videoklipy, a to k skladbe „Ja sa mám“, k skladbe „PREČO SO MNOU SPÍŠ“ ( https://www.youtube.com/watch?v=NJe7cbMIR5M) , k pesničke Slovenského olympijského tímu s názvom „VŠETKO SA DÁ“ a k singlu Do vody, ktorý pochádza z ich ostatného albumu Iba láska.

Koncom roka 2013 kapela MUKATADO vydala druhý štúdiový album s názvom IBA LÁSKA, na ktorom spolupracovala česká a slovenská hudobná špička. Hosťami bola Lenka Dusilová, Robo Opatovský, Martin Valihora, na textoch sa podieľala aj Oľga Záblacká.

V roku 2014 kapela Mukatado spolupracovala pri tvorbe dokumentárneho filmu  Arcibiskup Bezák Zbohom… Špeciálne pre tento výnimočný film kapela nahrala titulnú skladbu Stromy,  autorkou textu je Oľga Záblacká, na hudbe sa okrem nej podieľali aj Janka Kozáková a Peťo Dobrík z Mukatada. Koncom roka 2014 kapela zverejnila skladbu My body, ktorú nahrala s anglickou kapelou Brothers Rasputin.

V roku 2014 mala kapela MUKATADO v rádiách dva úspešné single – DO VODY a duet HLADINA, ktorý nahrala so známym spevákom Robom Opatovským. ( https://www.youtube.com/watch?v=RTlx4liVcPU, https://www.youtube.com/watch?v=us2REkMA2PE )

V roku 2015 kapela absolvovala niekoľko desiatok koncertov, v rádiách mala úspešné single – Tajný plán, Sexi Jazz a koncom roka predstavila aj duet s názvom Vekový rozdiel, ktorý naspievala Janka Kozáková s jazzovou legendou Petrom Lipom.

Na jar 2016 skupina predstavila nový jarný singel „HUSIČKY“, ktorý je oslavou krásnej slovenskej prírody.

 

V roku 2018 Janka Kozáková & kapela MUKATADO plánuje klubové turné a vychádza im nový album – Korene, kde sa nachádza aj skladba Boogie.

 

 Live:

 

Janka Kozáková a skupina Mukatado koncom roka 2023 vydávajú svoj štvrtý album Mukatado – Krajina a pilotným singlom Voda Živá.

https://www.youtube.com/watch?v=K4FNHwMN3Vo

 

“S piesňami mi veľmi pomohol Peter Dobrík a jazzový pianista Klaudius Kováč, ktorí sú aj spoluautormi skladieb. Klaudio ma v podstate previedol harmonickým spektrom mojich nápadov a tým mi umožnil skladby doviesť tam, kde som potrebovala. Rytmickú sekciu na albume som zverila do rúk renomovaným jazzmenom- Petrovi Solárikovi (bicie nástroje) a Róbertovi Raganovi Jr. (basová gitara), ktorí mi pomohli nájsť správne tempá a posadiť piesne do skvelých groovov. Zborové vokály a sláčikové party produkoval a zaranžoval Peter Dobrík, ktorý zároveň nahral na albume aj gitary. Krajina je zatiaľ najintímnejší a najkrajší album, aký som doposiaľ nahrala. Priala by som si, aby mal liečivé účinky a priniesol do našich životov viac lásky a pochopenia, ktoré sa nám akosi pomaly vytráca pod tlakom doby a udalostí, ktoré sa dejú vo svete a u nás doma,” uzatvára speváčka.

 

 

Janka Kozáková – spev

Miluje hudbu, skladanie, les a …?Používa mikrofóny Elektrovoice, Rode, AKG a SHURE.

 

Peter Dobrík – gitara, spev

Už ako 6 ročný dostal svoju prvú gitaru a odvtedy skladá, skladá, skladá…a občas chytá aj ryby.Používa gitary Custom telecaster, Fender telecaster USA, aparát Orange, efekty boss, ibanez, ProCo, mikrofóny SHURE.

 

 

Róbert Tkáč – bicie

S rytmom v krvi sa snáď už aj narodil, miluje svoju rodinu a je veľký vtipkár. Používa bicie DW.

 

 

Róbert Ragan – basová gitara

Miluje hudbu, prírodu a svoju basgitaru.

 

Emanuel Görči – piano

Najmladší člen kapely, krásne spieva a hrá na klavír.

Emo web